lacsapraha

Nabídka vín

 
GRAN CASTELLFLORIT BLANCO
Bílé mladé suché víno z vybraných hroznů odrůd Macabeo, Xarel-lo a Parellada s chráněným místem původu oblasti Penedes. Světle žlutá barva, intenzivní a elegantní aroma v ústech je svěží, ovocné a velmi příjemné. Vhodné k lehkým jídlům.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

GRAN CASTELLFLORIT ROSADO
Růžové víno 100% z hroznů Tempranillo s chráněným místem původu oblasti Penedes. Jahodově růžová barva se získává lehkou macerací hroznů. Intenzivní aroma s tóny ovoce, v ústech je vyvážené, svěží a velice příjemné. Vhodné podávat samostatně, k dezertům, nebo lehkým jídlům jako ryby a mořské plody popřípadě k těstovinám.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

CRIN ROJA MACABEO
Bílé víno vyrobené z hroznů odrůdy Macabeo. Z oblasti Kastilie. Lehká vůně květin a čerstvého ovoce. Čerstvá a pěkně vyvážená chuť. Hodí se jako aperitiv, k předkrmům a rybám.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

CRIN ROJA ROSADO
Víno z vybraných hroznů odrůdy Tempranillo z oblasti Kastilie. Jarní rose s vůní jahod a malin. Vyrovnaná chuť s delším dozvukem Hodí se jako doprovod k Tapas, Pasta a sýrům.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

CRIN ROJA TEMPRANILLO
Víno z vybraných hroznů odrůdy Tempranillo z oblasti Kastilie. Jemné Tempranillo. Cítíte višeň s dalšími tóny červeného ovoce a náznakem lékořice. Leží jedn měsíc na sudu. Podávejte k jehněčímu masu, paelle a lahůdkářským specialitám.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

GRAN CASTELLFLORIT TINTO
Červené mladé víno 100% z vybraných hroznů odrůdy Tempranillo s chráněným místem původu oblasti Penedes. Dlouhá macerace a fermentace hroznů zvýrazní jejich nejlepší charakteristiky. Třešňově červená barva s variací silných a komplexních aromat, v ústech teplé s tělem a dobře vyvážené. Vhodné k masitým pokrmům a vyzrálým sýrům.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

LAS CORAZAS MACABEO
Bílé víno vyrobené z vybraných hroznů odrůdy Macabeo z oblasti Penedes. Víno světle žluté barvy, s aroma zelených jablek a nádechem broskví a medu. Svěží chuť s kyselinkami, které prodlužují ovocnou chuť. Vhodné k bílým masům, sýrům a lehkým pokrmům.

cena za lahev 180,- Kč
cena za 1dl 25,- Kč

GRAN CASTELLFLORIT BIANCO SEMI - DULCE
Bílé víno z vybraných hroznů odrůd Macabeo, Xarel-lo a Parellada s chráněným místem původu oblasti Penedes. Světle žlutá barva. V ústech jemné, nasládlé a vyvážené. Vhodné k lehkým jídlům, dezertům.

cena za lahev 250,- Kč
cena za 1dl 35,- Kč

LAS CORAZAS TEMPRANILLO
Červené víno z vybraných hroznů odrůdy Tempranillo z oblasti Penedes. Červená barva zralých třešní. Silné aroma s vůní červeného ovoce. Chuť je plná a výrazná s ovocnými tóny a jemně dřevnatým pozadím. Víno leží jeden měsíc ve francouzských nebo amerických sudech. Vhodné k tmavým masům, uzeninám a tučným sýrům.

cena za lahev 180,- Kč
cena za 1dl 25,- Kč

DUC DE FOIX CABERNET SAVIGNON
Červené víno 100% z vybraných hroznů odrůdy Cabernet Savignon s chráněným místem původu oblasti Penedes. Mladé jednodruhové víno s intenzivní vůní lesního ovoce. V ústech je plné a vyvážené s lehkými tříslovinami a dlouhým dokončením. Vhodné k silným jídlům, dušeným masům, zralým sýrům a uzeninám.

cena za lahev 290,- Kč
cena za 1dl 40,- Kč

DUC DE FOIX MERLOT
Červené víno vyrobené z vybraných hroznů odrůdy Merlot s chráněným místem původu oblasti Penedes. Jedná se o mladé víno s příjemným aroma a jemnou chutí červeného ovoce s jemnými tóny džemu. Je vhodné k masům, sýrům a uzeninám.

cena za lahev 290,- Kč
cena za 1dl 40,- Kč

DUC DE FOIX XAREL-LO
Bílé víno vyrobené z vybraných hroznů odrůdy Xarel-lo s chráněným místem původu oblasti Penedes. Jedná se o mladé víno světle žluté barvy a svěží ovocné vyvážené chuti. Je vhodné k pokrmům z ryb, bílého masa, mořských plodů, rizot a těstovin.

cena za lahev 290,- Kč
cena za 1dl 40,- Kč

DUC DE FOIX ROSADO
Růžové víno vyrobené z vybraných hroznů odrůdy Cabernet Savignon s chráněným místem původu oblasti Penedes. Třešňově růžové víno s příjemnou jemnou vůní. V ústech je příjemné a elegantní s tóny jahod a karamelu. Ideálně se hodí k těstovinám, mladému masu, sýrům, vhodně doplní mořské plody, rizota a lze jej použít jako aperitiv. Toto víno je držitelem mnoha světových ocenění – jen v roce 2013 obdrželo 7 medailí.

cena za lahev 290,- Kč
cena za 1dl 40,- Kč

DUC DE FOIX CHARDONAY
Bílé víno 100% z vybraných hroznů Chardonay s chráněným místem původu oblasti Penedes. Sklízí se v srpnu prochází lehkou macerací hroznů a následnou fermentací. Dále prochází krátkým zráním v dubových sudech. Slámově žlutá barva, pestrá vůně s nádechem vanilky a kokosu a trvající chutí. Vhodné k různým druhům předkrmů, rybám, rizotům, uzeným jídlům, bílým masům a sýrům.

cena za lahev 320,- Kč

DUC DE FOIX MERLOT BARRICA
Červené víno z vybraných hroznů odrůd Merlot a Tempranillo s chráněným místem původu oblasti Penedes. Víno zraje 6 měsíců v dubových sudech a následně v lahvi. Třešňově červené se záblesky granátového jablky, je intenzivní, plné a vyvážené s vůněmi koření a uzenin. Vhodné podávat k masovým pokrmům, dušeným masům, rizotu, sýrům a klobáskám.

cena za lahev 390,- Kč

DUC DE FOIX CABERNET SAVIGNON BARRICA
Červené víno 100% z vybraných hroznů odrůdy Cabernet Savignon s chráněným místem původu oblasti Penedes. Zraje 12 měsíců v dubových sudech a poté v lahvi. Kaštanově červená barva s kořeněnou vůní. V ústech teplé s plným tělem a dlouhým trváním. Je vhodné k vyzrálým a nakládaným sýrům, červeným masům, zvěřině, klobáskám a silným jídlům.

cena za lahev 490,- Kč

DUX DE FOIX CAVA BRUT
Cava z hroznů Macabeu, Xarel-lo a Parellada Světle žlutá barva s květinovým a medovým nádechem. Je svěží, dobře vyvážená, ovocná s jemnými bublinkami. Ideální jako aperitiv a nebo k rýži, rybám, mořským plodům a bílým masům.

cena za lahev 390,- Kč

GRAN CASTELLFLORIT CAVA BRUT
Bílé šumivé víno z vybraných hroznů odrůd Macabeo, Xarel-lo a Parellada s chráněným místem původu oblasti Penedes. Je vyráběno tradiční metodou druhé fermentace a zráním ve sklepích. Světle žlutá barva a pěkné tvarování bublinek tvořící bílou korunu. Je vůní intenzivně ovocné, v ústech kulaté, velmi svěží a s dlouhou příjemnou výdrží. Vhodné jako aperitiv nebo k lehkým jídlům.

cena za lahev 390,- Kč

DUC DE FOIX CAVA BRUT ROSADO
Jednodruhová CAVA z odrůdy hroznů TREPAT. Má atraktivní růžovou barvu s dloho trvající bílou perlící korunkou. Vyniká vůní ovoce a květin. Chuť se příjemně rozvine a má dlouho trvající doznívání. Díky svým vlastnostem se hodí k vybraným pokrmům z masa a ryb. Rovněž je velmi vhodná jako aperitiv.

cena za lahev 420 - 490,- Kč

DUC DE FOIX CAVA BRUT NATURE
Bílé šumivé víno z vybraných hroznů odrůd Macabeo, Xarel-lo a Parellada s chráněným místem původu oblasti Penedes. Vyrábí se tradiční metodou zrání v našich sklepích. Světle žlutá barva , krásně vyvážené bublinky s vůní ovoce a dlouhého zrání. Je suché, příjemné a vyvážené. Vhodné k rybám, měkkým sýrům, rizotům a jako aperitiv.

cena za lahev 420,- Kč

GRAN CASTELLFLORIT CAVA BRUT ROSÉ
Toto růžové perlivé víno je 100% z vybraných hroznů odrůdy Trepat. Chraněné místo původu oblasti Penedes. Barvu získává lehkou macerací hroznů. Atraktivní růžová barva,výrazná bílá koruna s pěkným formováním bublinek, s aroma ovoce a květin. V ústech je velmi příjemné. Vhodné jako aperitiv nebo k lehkým jídlům jako ryby nebo mořské plody.

cena za lahev 420,- Kč

VINIA NOSTRA NIT DE TARDOR
Červené víno složené z 90% Garnacha a 10% Samsó z vybraných hroznů těchto odrůd s chráněným místem původu oblasti Penedes. Intenzivní červená barva se záblesky do modra. Vůně červeného ovoce a kořením v pozadí. V ústech velmi příjemné a vyvážené s aromatickou silou vyzrálého ovoce (ostružiny a černého rybízu). Vhodné podávat k červeným masům a sýrům.

cena za lahev 420,- Kč

VINIA NOSTRA XAREL - LO
Bílé víno vyrobené s vybraných hroznů odrůdy Xarel-lo s chráněným místem původu oblasti Penedes. Víno světle žluté barvy s tóny do zelené. Dominuje ovocná vůně jablka, hrušky s náznaky tropického ovoce (ananas). V ústech se ovocné tóny mísí s květinovými. Struktura je typická pro tuto odrůdu s trvajícím zakončením. Vhodné podávat k lehkým jídlům, rybám, mořským plodům a dezertům.

cena za lahev 420,- Kč